Close

Luty 23, 2017

Co przybliża Cię do oszczędności na prądzie?

Oszczędności mogą być różne. Ktoś postanowił zaprzestać kupowania drogiego szamponu lub oleju, ktoś inny odmawia sobie tego by iść na piwo. Głównie gromadzenie oszczędności to wybór między  odmówienie kupienia sobie tego czy tamtego. Oszczędzanie, może przyjmować też inne postaci, dobrym przykładem jest dokonywanie regularnych płatności za telefon, ubezpieczenia, gaz lub rachunku za energię elektryczną. Spóźnienia z opłatami skutkują przecież odsetkami czy odłączeniem usług i windykacją.

Teraz skupimy się na możliwość zaoszczędzenia energii. Jeśli chodzi o zużycie gazu lub energii elektrycznej, po prostu płać za  to co używasz. Jednak większość wydatków bierze się z naszego lenistwa i wygodnictwa. Poza sezonem grzewczym nadal ogrzewasz mieszkanie aby móc korzystać z ciepłej wody. Nie ekonomiczniej zamontować osoby system grzałek? Ile energii i gazu marnujesz  do podgrzewania wody i gotowania? Można spróbować zmniejszyć zużycie przez zmianę zachowania obacz więc konkretne wskazówki jak oszczędzać prąd w domu, sprawdź ceny energii, może jest dostawca który je obniży.

Zmień, przecież możesz

Jak często decydujesz się na zmianę banku, w którym masz konto. Kiedy zmieniasz telefon lub plan taryfowy? Dlaczego idziesz jeść akurat do tej restauracji? Prostu wiesz, wybierasz miejsce gdzie będzie lepiej dla ciebie. Obecnie możesz zmienić niemal wszystko, nawet dostawcę energii.

Zmiana dostawców. To, krok na który decydują się  rodziny i firm. Wielu klientów rocznie oszczędza do 30 procent na rachunkach za prąd. W zależności od tego, ile prądu pobierają. Szczególnie w przypadku zmiany dostawcy gazu można wygenerować duże oszczędności.

  1. Policz się, czy zmiana dostawcy energii Ci się opłaci?

Na rynku energii elektrycznej jest obecnie wielu dużych i mniejszych dostawców. Jak sprawdzić ich cenniki, które są skomplikowane, aby obliczyć ostateczną cenę energii elektrycznej? Wszystko szybko i łatwo obliczyć w kalkulatorze energii. Zaledwie kilka minut dzieli Cię aby dowiedzieć się, ile energii płacisz i ile można zaoszczędzić przechodząc do konkurencji.

  1. Odejście od obecnego dostawcy – to nic skomplikowanego

Dziś standardem jest umowa pełnomocnictwa, zgodnie, z którą to nowy sprzedawca – przedstawiciel zakończy współpracę z obecnym dostawcą prądu.  Wystarczy, aby dotrzymać warunków wypowiedzenia.

Po upływie okresu wypowiedzenia i prawidłowego zakończenia dostaw energii elektrycznej, (czyli przed rozpoczęciem konsumpcji energii elektrycznej w nowym wykonawcą) uzyskać z oryginalnej faktury dostawcy, lub zatrzymać rozliczenia za zużytą energię elektryczną. Rozpoczęcie dostaw zazwyczaj będzie już poinformować nowego dostawcy. Po otrzymaniu pierwszego rocznego rozliczenia energii elektrycznej pochodzącej z nowego dostawcy Ze względów bezpieczeństwa, upewnij się, wszystkie dane są zgodne z uzgodnionymi warunkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *